ALİ ÇETİNKAYA YAYALAŞTIRMA PROJESİ BAŞLIYOR

Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in seçim vaatlerinin başında yer alan Ali Çetinkaya Caddesi Yayalaştırma Projesi için ilk kazma yarın vurulacak. Ali Çetinkaya Caddesi üzerinde bulunan esnaflar ile yapılan görüşmelerde caddenin yayalaştırılmasının caddeye katacağı değerin kabul görmesi ve tüm esnafında bu projeyi desteklemesi ile birlikte gerekli çalışmalar için ihaleye çıkıldı. Ancak yapılan 3 ihaleye de katılımcı […]

 ALİ ÇETİNKAYA YAYALAŞTIRMA PROJESİ BAŞLIYOR

27.02.2023 - 16:44

Güncelleme : 27.02.2023 - 16:44
2 defa okundu

Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in seçim vaatlerinin başında yer alan Ali Çetinkaya Caddesi Yayalaştırma Projesi için ilk kazma yarın vurulacak.
Ali Çetinkaya Caddesi üzerinde bulunan esnaflar ile yapılan görüşmelerde caddenin yayalaştırılmasının caddeye katacağı değerin kabul görmesi ve tüm esnafında bu projeyi desteklemesi ile birlikte gerekli çalışmalar için ihaleye çıkıldı. Ancak yapılan 3 ihaleye de katılımcı olmaması sebebi ile 4’üncü ihale sonrasında çalışmalara başlandı.
Ortalama 310 metre ana cadde ve 200 metre de caddeye bağlı Mithat Paşa, Şevket Hoca ve Pasaj Sokaklarını kapsayacak projeyle Burhaniye’nin merkezinde yer alan Ali Çetinkaya Caddesi yeni çehresine kavuşacak. Çalışmalar iki etap olarak yapılacak olup, ilk etapta Kocacami Mahallesine bağlı Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak eski hastane önüne kadar olan alanda ve caddeye bağlı sokaklarda yol, altyapı, peyzaj, donatı alanları ve ışıklandırma sistemleri oluşturacak.

ALİ ÇETİNKAYA YAYALAŞTIRMA PROJESİ BAŞLIYOR (1)

Projenin 2. etabında ise yaklaşık 170 dükkan cephe güneşlikleri ile tabelalarının yapımları gerçekleştirilecek.
12 metre eninde toplamda yaklaşık 500 metre uzunluğunda gerçekleşecek projenin iki etabı da tamamlandığında, tek tip dükkan cepheleri, tabela ve tenteleriyle bölgede farklılık yaratacak. İçerisinde donatı alanları, ışıklandırma, engellilere de uygun yürüme ve oturma alanları, peyzaj ve heykellerin bulunacağı proje, Burhaniye Merkezini modern bir görünüme kavuşturacak. Özellikle caddenin kronik sorunu olan su hatlarının yenileneceği projede kanalizasyon ve elektrik hatları da düzenlenecek. Burhaniye Meydanı’ndan başlayarak, Uğur Mumcu Bulvarı’na kadar olan yaklaşık 310 metre uzunluğunda olan cadde ve bağlantılı sokaklarını kapsayan projenin Haziran ayında tamamlanması ön görülüyor.
Ali Çetinkaya Caddesinin trafiğe kapatılması ile birlikte; Kadir Efe Caddesi Çay Caddesinden Uğur Mumcu Bulvarı istikametine tek yön, Borazan Sokak ise Uğur Mumcu Bulvarından Çay Caddesi istikametine tek yön olacak. Gidiş ve dönüş olarak belirlenen yolların trafik tabelaları da Belediye ekiplerince yerlerine yerleştirildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın