ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKANI HASAN AVCI: “BAŞARAMAYACAKSINIZ”

Ülkemizin geleceğini yok etmeye yönelik hain darbe girişimine sahne olan o karanlık gecenin üzerinden tam 7 yıl geçti. 7 yıl önce ülkemiz, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm milletimizin feraseti ve Allah’ın lütuf ve inayeti sayesinde uçurumun eşiğinden döndü. Türk siyasi tarihine kara leke olarak düşen hain darbe girişimi birçok asker ve […]

 ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKANI HASAN AVCI: “BAŞARAMAYACAKSINIZ”

14.07.2023 - 23:26

Güncelleme : 14.07.2023 - 23:26
2 defa okundu

Ülkemizin geleceğini yok etmeye yönelik hain darbe girişimine sahne olan o karanlık gecenin üzerinden tam 7 yıl geçti. 7 yıl önce ülkemiz, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm milletimizin feraseti ve Allah’ın lütuf ve inayeti sayesinde uçurumun eşiğinden döndü.

Türk siyasi tarihine kara leke olarak düşen hain darbe girişimi birçok asker ve sivilin şehit olmasına yol açtı. Darbe girişimi sırasında 62’si polis, 5’i asker, 173’ü de sivil 251 kişi şehit oldu. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde ortaya konulan şanlı direnişle işgalcilere geçit verilmediğini, kutlu bir zafere erişildiğini ifade eden Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı“Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum”dedi.

“BİZLER BU ŞANLI TARİHİMİZDEN İLHAM ALARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı; “15 Temmuz gecesinde darbecilerin genç, yaşlı, çocuk, kadın demeden insanlarımız şehit edildi. Türk Milleti Anadolu’yu yurt edindiği 1071’den bu yana, kanlarıyla bu toprakları sulayarak bu memleketi bizlere hediye ettiler. Bizler de bu şanlı tarihimizden ilham alarak yolumuza devam edeceğiz. Türk Milleti olarak önemli zamanlara birlik beraberlik içerisinde olmak bizim en büyük kazançlarımızdan birisidir. Bizler 7 gün 24 saat mazlumların umudu olan bu milletin bayrağını daha yukarılara çıkarmak için gerekirse 365 gün çalışacağız. Buradan birlikteliğimizi bozmaya çalışanlara sesleniyoruz, yapamayacaksınız, başaramayacaksınız, bu milleti bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanımızı dindiremeyeceksiniz” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın