AYVALIK BELEDİYE TİYATROSU’NDAN MÜBADELENİN 100. YILINA ÖZEL OYUN; SENİ ALIRSA FIRTINA

  Yaşanmış bir hayatın hüzün dolu anlarının sahnelendiği “Seni Alırsa Fırtına” adlı Mübadele hikayesi Ayvalık Belediye Tiyatrosu tarafından seyircilerle buluştu. Mübadelenin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında ilk kez perde diyen oyunda Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’ni dolduran seyirciler unutulmaz ve duygu dolu bir gece yaşadı.  Türkiye ve Yunanistan arasında, 30 Ocak 1923’te imzalanan Türk-Rum Nüfus Mübadelesi […]

 AYVALIK BELEDİYE TİYATROSU’NDAN MÜBADELENİN 100. YILINA ÖZEL OYUN; SENİ ALIRSA FIRTINA

31.01.2023 - 15:55

Güncelleme : 31.01.2023 - 15:55
0 defa okundu

 

Yaşanmış bir hayatın hüzün dolu anlarının sahnelendiği “Seni Alırsa Fırtına” adlı Mübadele hikayesi Ayvalık Belediye Tiyatrosu tarafından seyircilerle buluştu.

Mübadelenin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında ilk kez perde diyen oyunda Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’ni dolduran seyirciler unutulmaz ve duygu dolu bir gece yaşadı. 

AYVALIK BELEDİYE TİYATROSU’NDAN MÜBADELENİN 100. YILINA ÖZEL OYUN_ SENİ ALIRSA FIRTINA (6)

Türkiye ve Yunanistan arasında, 30 Ocak 1923’te imzalanan Türk-Rum Nüfus Mübadelesi Anlaşması’nın ardından zorunlu göçe tabi tutulan insanların yaşadıkları zorluklardan uyarlanan oyun tiyatroseverlerin beğenisine sunuldu.

Ayvalık Belediyesi, Kent Konseyi ve Giritliler Derneği’nin düzenlediği Mübadelenin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında mübadele ile ilgili bir oyun bir hikayenin canlandırılmasının işlenmesi için planlanan çalışmada Ayvalık Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Erkan Cılak’ın yazıp yönettiği, 1923 ile 1938 yılları arasındaki yarım kalmış bir aşk hikayesi üzerinden Ayvalık’ta yaşanan sosyokültürel değişimi bir kadının gözünden anlatan oyunda, birçok izleyici duygu dolu anlar yaşadı ve gözyaşlarıyla ayakta alkışladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın