BURHANİYE’DE 100 YILLIK GURURA YAKIŞIR KUTLAMA PROGRAMI

Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında, Burhaniye’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dolu dolu etkinliklerle gerçekleşecek. Burhaniye Belediyesi ve Kaymakamlığın ortaklaşa hazırladığı sportif faaliyetler ve yarışmalarla 7’den 70’e her yaş grubuna hitap eden aktiviteler yer alacak. Uçurtma şenliği, sergiler, kurumlar arası voleybol,  Kort tenisi turnuvası, liseler arası streetball, voleybol, atletizm turnuvalarının yanı sıra tüm vatandaşların katılımına […]

 BURHANİYE’DE 100 YILLIK GURURA YAKIŞIR KUTLAMA PROGRAMI

23.10.2023 - 23:04

Güncelleme : 23.10.2023 - 23:04
5 defa okundu

Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında, Burhaniye’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dolu dolu etkinliklerle gerçekleşecek.

Burhaniye Belediyesi ve Kaymakamlığın ortaklaşa hazırladığı sportif faaliyetler ve yarışmalarla 7’den 70’e her yaş grubuna hitap eden aktiviteler yer alacak. Uçurtma şenliği, sergiler, kurumlar arası voleybol,  Kort tenisi turnuvası, liseler arası streetball, voleybol, atletizm turnuvalarının yanı sıra tüm vatandaşların katılımına açık olarak 100. Yıl atletizm koşusu, bisiklet turu, doğa yürüyüşü gibi etkinlikler yapılacak. Ayrıca hatıra ormanı oluşturulması ve geziler yapılması gibi birçok etkinlik de etkinlikler içerisinde planlandı. Burhaniye Belediyesi koordinesi ile 100. yıl Briç ve Satranç Turnuvaları düzenlenecek. Etkinlikler 29 Ekim haftası boyunca sürecek.

BURHANİYE BELEDİYESİ’NDEN 28 EKİM AKŞAMI “MOĞOLLAR KONSERİ”

28 Ekim’de öğle saatlerinde yapılacak çelenk sunma töreninin ardından akşam 21.00’de Burhaniye Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda ücretsiz halk konseri düzenlenecek. Ülkemizin köklü müzik gruplarından olan Moğollar, Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlamaları için Burhaniye’de sahne alacak. Sanatta 55. Yılını kutlayan sevilen müzik grubu Moğollar ile Burhaniye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hep birlikte yaşayacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın