EDREMİT’TE AİLE OKULU PROJESİ

İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Halk Eğitim Müdürlüğünce ,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile katıldığı bir programla kamuoyuna tanıtılan ”Aile Okulu Projesi”ni,  Milli Eğitim Bakanımız Sayın Özer “Hedefimiz, 1 milyon aileye ulaşabilmek! Hepimiz, seferber olarak ailelerimize dokunacak, ailelerimizle hemhâl olacağız!”  sözü ve […]

 EDREMİT’TE AİLE OKULU PROJESİ

21.12.2022 - 17:30

Güncelleme : 21.12.2022 - 17:30
5 defa okundu

İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Halk Eğitim Müdürlüğünce ,

 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile katıldığı bir programla kamuoyuna tanıtılan ”Aile Okulu Projesi”ni,  Milli Eğitim Bakanımız Sayın Özer “Hedefimiz, 1 milyon aileye ulaşabilmek! Hepimiz, seferber olarak ailelerimize dokunacak, ailelerimizle hemhâl olacağız!”  sözü ve hedefiyle hayata geçirilmiş ve kurumumuz bu hedefi gerçekleştirmek için çıktığı yolda İlçemiz Edremit Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla “Mutlu Aile, Mutlu Çocuk” sloganıyla okullarımızda 16 “Aile Okulu” kursu açarak 1707 velimizin kurslara katımını sağlamıştır. Kursiyerlerimiz 1565’i kadın, 142’si erkek katılımcıdan oluşmuştur. 

    2

     İlçemizde Mithat-Fethi Büyükdalgıç İlkokulu’nda “Aile Okulu Projesi” ile ilgili olarak düzenlenen programa katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tatlı katılımcı kursiyerlere çiçek takdim etti.

   4

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tatlı kursiyerlere hitaben kurslarımıza katılımlarından ötürü teşekkürlerini iletti. Ayrıca çocukların sosyal ve duygusal olarak desteklenmesinin yanında salgının onlar üzerindeki olumsuz etkilerinin en aza indirilmesini hedefleyen “Aile Okulu Projesi” kapsamında velilerimizi, Aile Okulu’nda Aile İçi İlişkiler, Ev Yönetimi ve (çocuklara olumlu davranış kazandırma yöntemlerine ışık tutması amacıyla) Aile İçi İletişim Becerileri, Çatışma ve Stres Yönetimi, Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı, Bağımlılıkla Mücadele, Sosyal – Duygusal Beceri Gelişimi, Akran İlişkileri, Ahlaki Gelişim, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktiviteler, İlk Yardım, Çevre Koruma Bilinci’nden oluşan birbirinden farklı dersler almak için velilerimizi kurslarımıza beklediklerini ve tüm bu hizmetlerimizden faydalanmaya devam etmek için velisi bulundukları okullara başvuru yapabileceklerini belirtti. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın