Edremit’te kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Edremit Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların sağlıklı şartlarda, dini yükümlülüklerini en uygun şekilde yerine getirmeleri için 4 kurban satış, 15 kurban kesim noktası belirledi.   Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından farklı illerden getirilen kurbanlık hayvanlar için toplum sağlığı gözetilerek güvenli şekilde satışa sunulması amaçlanırken, veteriner hekim görüşü de dikkate alındı. İlgili Haber Başkan Akın dan […]

 Edremit’te kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

23.06.2023 - 9:19

Güncelleme : 23.06.2023 - 9:19
2 defa okundu

Edremit Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların sağlıklı şartlarda, dini yükümlülüklerini en uygun şekilde yerine getirmeleri için 4 kurban satış, 15 kurban kesim noktası belirledi.

 

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından farklı illerden getirilen kurbanlık hayvanlar için toplum sağlığı gözetilerek güvenli şekilde satışa sunulması amaçlanırken, veteriner hekim görüşü de dikkate alındı.

 

Her yıl halka büyük kolaylık sağlayan hizmet, Başkan Selman Hasan Arslan’ın talimatıyla tekrar gerçekleşti.

 

Halk sağlığı açısından belirtilen yerler dışında satış ve kesim yapılmasına izin verilmeyeceği ve bu duruma uymayanlar hakkında ise yasal işlem yapılacağı bildirildi.

 

İlgili ekiplerin, bayram herhangi bir sorun yaşanmaması için denetimde olacağı vurgulandı.

 

Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen kurban kesim yerleri:

 

Tuzcumurat Mahallesi Trafo Yanı, Cumartesi Pazarı Yanı, Hamidiye Mahallesi Ethem Demir Sitesi Yanı, Fethiye Hanım Cami Yanı, Kapalı Spor Salon Karşısı, Gazicelal Mahallesi 75. Yıl Ortaokul Yanı, Hekimzade Mahallesi Üçler Dede Türbesi Yanı, Değirmenönü Caddesi, Eski Bayram Yer Caddesi, Atatürk Mahallesi Toki Konutları, Akçay Mahallesi Dallas Mevkii Can Yapı Karşısı, Zeytinli Mahallesi Edremit Belediyesi Zeytinli Mezbahanesi, Altınoluk Mahallesi Taner Kışlası Stadyum Yanı, Edremit Yüksekokul Yani Güreş Alanı, Cumhuriyet Mahallesi Pazar Yeri Eski Zeytinli Mezbahanesi.

 

 

Satış satış yerleri ise; Edremit Yüksekokul Yanı Güreş Alanı, Akçay Mahallesi Dallas Mevkii Canyapı Karşısı, Altınoluk Mahallesi Taner Kışlası Stadyum Yanı, Zeytinli Mahallesi Eski Okul Bahçesi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın