ERDEK’TE ÇÖP SORUNU BİTTİ! 


“Erdek’te Çevre Dostu Atık Yönetimi ile Yepyeni Bir Başlangıç!” Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Erdek ilçesinde çevre sorunlarına karşı önemli bir adım atarak çevre dostu atık yönetimi uygulamalarını hayata geçirdi. Başkan Yücel Yılmaz’ın liderliğindeki Büyükşehir, vahşi depolama sorununa kalıcı çözümler getirerek ilçenin yaşam kalitesini artırıyor. ERDEK’İN ÇÖP SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM! Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Aktarma İstasyonu […]

 ERDEK’TE ÇÖP SORUNU BİTTİ! 


20.02.2024 - 1:22

Güncelleme : 20.02.2024 - 1:22
0 defa okundu

Erdek’te Çevre Dostu Atık Yönetimi ile Yepyeni Bir Başlangıç!”
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Erdek ilçesinde çevre sorunlarına karşı önemli bir adım atarak çevre dostu atık yönetimi uygulamalarını hayata geçirdi.
Başkan Yücel Yılmaz’ın liderliğindeki Büyükşehir, vahşi depolama sorununa kalıcı çözümler getirerek ilçenin yaşam kalitesini artırıyor.

ERDEK’İN ÇÖP SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM!
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Aktarma İstasyonu ile her ay tonlarca evsel atığı çevre dostu bir yaklaşımla bertaraf ediyor. Bu önemli adım, ilçenin çöp sorununa etkili bir çözüm sunarken, çevreye zarar vermeden atıkların yönetilmesini sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda, ilçe belediyesi tarafından toplanan çöplerin düzensiz depolanmasına son vererek, vahşi çöp döküm alanlarını iyileştirerek çevreyi yeşillendiriyor. Bu çabalar, çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunurken Erdek’in yaşam kalitesini artırıyor.

“ATIKLAR ELEKTRİĞE DÖNÜŞÜYOR, ERDEK GELECEĞE HAZIRLANIYOR!”
“Yeşil Gelecek İçin, Atıklar Elektriğe Dönüşüyor”

20 ilçenin evsel atıkları, 13 Katı Atık Aktarma İstasyonu vasıtasıyla atık merkezlerine taşınıyor. Bu yenilikçi uygulama sayesinde çöpler, doğaya saygılı bir şekilde toplanarak toprak, hava ve su kirliliğinin önüne geçiliyor. Büyükşehir Belediyesi, Erdek ve 20 ilçede toplanan çöpleri enerjiye dönüştürerek 50 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılıyor. Bu çevreci yaklaşım, atık ile enerjiyi başarılı bir şekilde birleştirerek Balıkesir’i sürdürülebilir bir geleceğe taşıyor. Büyükşehir, çöplerin yeniden değerlendirilmesiyle çevre bilincine verdiği önemi dahaileriye götürerek gelecek nesillere temiz bir çevre bırakılmasına büyük katkı sağlıyor.

DCIM100MEDIADJI_0073.JPG

DCIM100MEDIADJI_0073.JPG

buyuksehir_cop_alanlarini_cicek_bahcesine_donusturuyor__1 buyuksehir_cop_alanlarini_cicek_bahcesine_donusturuyor__2 buyuksehir_cop_alanlarini_cicek_bahcesine_donusturuyor__5

DCIM100MEDIADJI_0001.JPG

DCIM100MEDIADJI_0001.JPG

DCIM100MEDIADJI_0005.JPG

DCIM100MEDIADJI_0005.JPG

DSC_1239

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın