ETO’dan, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Sayın Despoina Balkiza’ya Ziyaret

31.03.2023 tarihinde, Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet ÇETİN, Yönetim Kurulu Üyesi ve TURSAB Balıkesir Çanakkale Bölge Temsil Kurulu Başkanı Fatih ERGÜN ve odamız Dış Ticaret Sorumlusu Tuna SALON Yunanistan İzmir Başkonsolosu Sayın Başkonsolos Despoina Balkiza’yı odamız üyesi kobilerimize vize almada kolaylık sağlanması amacıyla nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette Sayın Başkonsolos Despoina Balkiza “Ticaret odalarından alınan referans […]

 ETO’dan, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Sayın Despoina Balkiza’ya Ziyaret

06.04.2023 - 19:16

Güncelleme : 06.04.2023 - 19:16
0 defa okundu

31.03.2023 tarihinde, Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet ÇETİN, Yönetim Kurulu Üyesi ve TURSAB Balıkesir Çanakkale Bölge Temsil Kurulu Başkanı Fatih ERGÜN ve odamız Dış Ticaret Sorumlusu Tuna SALON Yunanistan İzmir Başkonsolosu Sayın Başkonsolos Despoina Balkiza’yı odamız üyesi kobilerimize vize almada kolaylık sağlanması amacıyla nezaket ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Sayın Başkonsolos Despoina Balkiza “Ticaret odalarından alınan referans mektuplarının ve belgelerin her zaman değerlendirildiğini ve kredibilite sağladığını” vurguladı.

Kuzey Ege dostluğunun vurgulandığı ziyarette, Edremit ve Midilli’deki Sivil Toplum Örgütleri’nin iletişiminin artırılmasına yönelik ortak projeler geliştirilmesi üzerinde duruldu. Ayrıca, Midilli Ticaret Odası ile ilişkiler kurularak karşılıklı ticaretin arttırılmasına yönelik ziyaretlerin planlanması ve gerekli yol haritalarının oluşturulması konusunda fikir birliğine varıldı. 

Ziyaret sonunda ETO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÇETİN, Sayın Başkonsolos Despoina Balkiza’yı Edremit’e davet ederek, kendisine AB tescilli coğrafi işaretli ürünümüzün de yer aldığı Edremit Zeytinyağı ile bölgemize ait zeytin, sabundan oluşan hediye setini, A. Ülker ERKE’nin Edremit Minyatürü ’nü ve Fatih ERGÜN TURSAB’ın bastırmış olduğu Kuzey Ege kitabını hediye etti. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın