GÜNÜBİRLİK KİRALAMADA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında, Ayvalık Vergi Dairesi ve Ayvalık Kaymakamlığı tarafından yapılan bildiriyle harekete geçen Jandarma ve Polis ekipleri “Günübirlik” kiraya verilen evlere ruhsat denetimi getirdi. Ayvalık’ta, “Günübirlik” kiraya verilen evlere ruhsat başvurusu yapılması sırasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden rapor alma zorunluluğu da istenen belgeler arasında yer alıyor. İtfaiye Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, zemin […]

 GÜNÜBİRLİK KİRALAMADA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ

14.06.2023 - 12:53

Güncelleme : 14.06.2023 - 12:53
0 defa okundu

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında, Ayvalık Vergi Dairesi ve Ayvalık Kaymakamlığı tarafından yapılan bildiriyle harekete geçen Jandarma ve Polis ekipleri “Günübirlik” kiraya verilen evlere ruhsat denetimi getirdi.

Ayvalık’ta, “Günübirlik” kiraya verilen evlere ruhsat başvurusu yapılması sırasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden rapor alma zorunluluğu da istenen belgeler arasında yer alıyor. İtfaiye Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, zemin ve birinci katların haricindeki dairelere, yangın merdiveni gerektiği için, itfaiye raporu alınması zorunluluğu bulunduğu öğrenildi. İtfaiye raporu alındığı takdirde, devamında başvuruda Ayvalık Belediyesi’nin Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü vatandaşlara ruhsat vermek konusunda gerekli tüm desteği sağlıyor. 

Ayvalık Kaymakamlığı ve Ayvalık Vergi Dairesi’nin başlattığı denetimler nedeniyle vatandaşların mağduriyet yaşamaması için bir an önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden yangın raporu alarak ruhsat başvurusu yapılması halinde Ayvalık Belediyesi aynı gün içinde vatandaşların ruhsat sorununu çözebilecektir.

GÜNÜBİRLİK KİRALAMADA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ (4)

DCIM100MEDIADJI_0099.JPG

DCIM100MEDIADJI_0099.JPG

GÜNÜBİRLİK KİRALAMADA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ (1)

DCIM100MEDIADJI_0104.JPG

DCIM100MEDIADJI_0104.JPG

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın