HİKAYESİ OLMAYAN RESİMLER, ORHAN PEKER’DE…

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi, ressam Armağan Fitoğlu ve ressam Yusuf Ahmet Fitoğlu’nun resim sergisine ev sahipliği yapıyor.  16 Nisan akşamına kadar gezilebilecek olan serginin açılışını gerçekleştiren Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Ayşe Urul, yıl boyunca çok sayıda etkinliğe imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, değerli sanatçıları Ayvalık’ta konuk etmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Ayvalık Belediye […]

 HİKAYESİ OLMAYAN RESİMLER, ORHAN PEKER’DE…

07.04.2023 - 19:38

Güncelleme : 07.04.2023 - 19:38
1 defa okundu

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi, ressam Armağan Fitoğlu ve ressam Yusuf Ahmet Fitoğlu’nun resim sergisine ev sahipliği yapıyor. 

16 Nisan akşamına kadar gezilebilecek olan serginin açılışını gerçekleştiren Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Ayşe Urul, yıl boyunca çok sayıda etkinliğe imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, değerli sanatçıları Ayvalık’ta konuk etmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in, Ayvalık’ı kültür ve sanat kenti yaptığını dile getiren Urul, Ayvalıklı sanatseverleri sergiye davet etti. 

HİKAYESİ OLMAYAN RESİMLER, ORHAN PEKER’DE… (5)

Bugüne kadar sayısız, kişisel ve karma sergilere katılan ressam Yusuf Ahmet Fitoğlu, sanatçı olarak topluma liderlik etmek ve ışık olmak zorunda olduklarını söyledi. Fitoğlu, toplumun sanatçıların yaptıkları eserler sayesinde geliştiğini ve özgürleştiğini vurguladı. Sanat anlayışının spontane başladığını hatırlatan sanatçı, “Benim resimlerimin hikayesi yok. Tuvalde ne şekil çıkıyorsa onu görüyorsunuz. Benim resimlerim bu yüzden birbirine benzer değil. Değişik şeylerin ortaya çıkması beni daha da heyecanlandırıyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın