KÖY ENSTİTÜLERİ BAŞLIYOR

Köy Enstitüleri, kuruluşunun 83’üncü yılında, üç gün boyunca, “Fikir ve Kültür Günleri/2023” adı altında 28-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Atölye Kültür Sanat organizasyonu ve Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte; panel, söyleşi ve tematik film gösterimi üç gün boyunca Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde yapılacak.  28 Nisan’da Köy Enstitüsü araştırmacısı yazar Hayrettin Filiz […]

 KÖY ENSTİTÜLERİ BAŞLIYOR

27.04.2023 - 13:27

Güncelleme : 27.04.2023 - 13:27
3 defa okundu

Köy Enstitüleri, kuruluşunun 83’üncü yılında, üç gün boyunca, “Fikir ve Kültür Günleri/2023” adı altında 28-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Atölye Kültür Sanat organizasyonu ve Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte; panel, söyleşi ve tematik film gösterimi üç gün boyunca Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde yapılacak. 

28 Nisan’da Köy Enstitüsü araştırmacısı yazar Hayrettin Filiz moderatörlüğünde gazeteciler Sedef Kabaş, Yaşar Aydın ve Siyaset Bilimci Dr. Ali Mert Taşcıer’in konuşmacı olarak katılacağı “Köy Enstitüleri Aydınlığından Günümüz Karanlığına” başlıklı panel düzenlenecek.

KÖY ENSTİTÜLERİ BAŞLIYOR (1)

29 Nisan günü saat 16.00’da ise Tarihçi-Yazar Sinan Meydan, “Kuruluşundan, kapatılışına Köy Enstitüleri” başlıklı söyleşisi ile tarihi gerçekleri bir kez daha gözler önüne serecek. Aynı gün akşamında saat 20.00’de Köy Enstitüleri’ni en iyi anlatan filmlerden biri olan “Yarım Kalan Mucize” filmi ücretsiz olarak gösterime sunulacak. 

Son olarak 30 Nisan günü saat 16.00’da Toplum Bilimci, yazar ve Akademisyen Prof. Dr. Emre Kongar “Köy Enstitüleri’nin Toplumsal Yansımaları” adlı söyleşi ve sonrasında kitap imzası ile Ayvalıklılar ile buluşacak. 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, üç yıl önce yaşama geçirdikleri “Fikir Ve Sanat Günleri”nin üçüncüsünü geniş bir katılımla gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Ergin, “28 Nisan günü başlayacak olan ve 30 Nisan akşamına kadar devam edecek olan etkinlikte birbirinden değerli, kamuoyunun yakından tanıdığı önemli düşün insanları Ayvalıklarla buluşacak; bu buluşmaya herkesi bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın