REKOR KATILIM, 10bin ÖĞRENCİMİZİ MÜZE İLE BULUŞTURUYORUZ

   Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin desteklediği ve Müzeye ulaşamayan öğrenci kalmasın hedefiyle yola çıktığımız 12 yıldır Türkiye’nin her noktasını gezen Çanakkale Savaş Müzesini Edremit ile buluşturuyoruz. 58 okulumuzdan 10000 üzerinde öğrencimizi Çanakkale Müzesine götürüyoruz. Müze Koordinatörü H.Cengiz YÜRÜKASLAN bu etkinliğin çok güzel organize edildiğini ve katılımın müze tarihinde bir […]

 REKOR KATILIM, 10bin ÖĞRENCİMİZİ MÜZE İLE BULUŞTURUYORUZ

03.01.2023 - 17:21

Güncelleme : 03.01.2023 - 17:21
6 defa okundu

   Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin desteklediği ve Müzeye ulaşamayan öğrenci kalmasın hedefiyle yola çıktığımız 12 yıldır Türkiye’nin her noktasını gezen Çanakkale Savaş Müzesini Edremit ile buluşturuyoruz. 58 okulumuzdan 10000 üzerinde öğrencimizi Çanakkale Müzesine götürüyoruz. Müze Koordinatörü H.Cengiz YÜRÜKASLAN bu etkinliğin çok güzel organize edildiğini ve katılımın müze tarihinde bir Türkiye rekoru olduğunu, şu ana kadar ki müze açılışlarında en fazla 7800 öğrenci ağırladıklarını belirtti. Çanakkale Savaşlarının 108. Yılı etkinlikleri kapsamında 03-13 Ocak tarihleri arasında Edremit merkezde Eminkuyu Mevkiinde ki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Kongre Merkezinde kapalı alanda sergilenecek olan müzemizde,  Çanakkale Savaşımızın anılarını yaşatan eserler yer almaktadır.

Çanakkalesavasmuzesi (4)

Müzemiz 03 Ocak Salı günü saat 10:00 da Edremit Kaymakamımız Sayın Ahmet Odabaş, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar CİĞER, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Körfez Koordinatörü Sayın Kazım ARSLAN ve Çanakkale Savaş Müzesi Koordinatörü H. Cengiz YÜRÜKASLAN tarafından açılmıştır. Kaymakamımız Ahmet ODABAŞ bir açılış konuşması yaparak, müzeyi gezmiş, öğrencilerle sohbet etmiş ve emeği geçen kurumlara teşekkürlerini sunmuştur. Öğrencilerimiz müzeyi ilgi ve heyecanla gezmişlerdir. Öğrencilerimiz hafta sonu da aileleri ile beraber müzemizi gezebilirler. 

Çanakkalesavasmuzesi (9)

  Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar CİĞER; ülkemizin geleceği, en kıymetli varlığımız öğrencilerimiz için faydalı olacak, onları akademik, sosyal ve kültürel alanlarda geliştirecek tüm etkinlikler Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yapılacak ve okullarımızın bu tür çalışmaları desteklenecektir. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın