Yücel Yılmaz’dan ‘Sağlıkçı Kart’ müjdesi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sağlık çalışanları için toplu taşıma hizmetlerinden yüzde 40 indirimli yararlanabilecekleri “Sağlıkçı Kart” müjdesini açıkladı. Böylelikle sağlıkçılar; belediye otobüslerinden 7,5 liraya, özel tolu taşıma araçlarından ise 10 liraya faydalanabilecek. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sağlık-Sen tarafından Öğretmenevi’nde düzenlenen İl Divan Toplantısı’na katıldı. İldeki sağlık çalışanlarının yer aldığı toplantıya Başkan […]

 Yücel Yılmaz’dan ‘Sağlıkçı Kart’ müjdesi

05.03.2024 - 21:10

Güncelleme : 05.03.2024 - 21:10
0 defa okundu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sağlık çalışanları için toplu taşıma hizmetlerinden yüzde 40 indirimli yararlanabilecekleri “Sağlıkçı Kart” müjdesini açıkladı. Böylelikle sağlıkçılar; belediye otobüslerinden 7,5 liraya, özel tolu taşıma araçlarından ise 10 liraya faydalanabilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sağlık-Sen tarafından Öğretmenevi’nde düzenlenen İl Divan Toplantısı’na katıldı. İldeki sağlık çalışanlarının yer aldığı toplantıya Başkan Yücel Yılmaz, eli boş gitmeyerek toplu taşımada yüzde 40 indirim sağlayacak “Sağlıkçı Kart” müjdesini açıkladı. Böylelikle sağlık çalışanları, Kişiselleştirme Merkezlerinden temin edebilecekleri “Sağlıkçı Kart” ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçlardan yüzde 40 indirimle 12,50 lira yerine 7,5 liraya; Özel Toplu Taşıma Araçlarından (dolmuş taksi, minibüs) yüzde 33 indirim ile 15 lira yerine 10 liraya faydalanacak.

İLÇELER ARASI ULAŞIMDA

YÜZDE 62 İLE 75 ARASI SÜBVANSİYON

Balıkesir’de toplu taşımada iki tür taşımacılık hizmetleri olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Birincisi bizim belediyemizin öz malı olan otobüsler. Bunlarda daha fazla indirim uyguluyoruz ve bunlar toplu taşımaya yönelik büyük otobüsler. Bir de şoför esnaflarımız var, özel sektör otobüsleri. Belediye otobüslerinde şehir içinde ulaşım 7,5 liraya düşüyor. Özel toplu taşıma araçlarında da 15 lira olan fiyat 10 liraya düşüyor. İlçeler arası ulaşımda da yüzde 62 ile 75 arası sübvansiyon uyguluyoruz. Özetle; toplamda tamamı 24 hat olan ilçeler arası ulaşım hattında artık sağlıkçılarımız bu ciddi indirimlerden yararlanacak; hayırlı uğurlu olsun. İl Divan Toplantınız hayırlara vesile olsun.” diye konuştu.

Başkan Yücel Yılmaz’ın açıklamalarını sağlık çalışanları ayakta alkışladı ve kendilerine bu desteği verdiği için teşekkürlerini dile getirdi.

Sağlık çalışanları için uygulanacak yeni ücret tarifeleri aşağıdaki gibidir;

1. BALIKESİR – AYVALIK 190.00 TL yerine 56.00 TL %70,52 indirim

2. BALIKESİR – EDREMİT 150.00 TL yerine 47.00 TL %75,29 indirim

YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (12) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (11) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (10) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (9) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (8) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (7) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (6) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (5) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (4) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (3) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (2) YÅcel Yilmaz'dan `Saglikái Kart' mÅjdesi (1)

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın