ALTIEYLÜL’DE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ilaçlama faaliyetlerini araç üstü ulv cihazı bulunan araçlarla ilaçlama ekibi ile gece-gündüz çalışma esasıyla periyodik olarak sürdürüyor.  İLAÇLAMA BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE YAPILIYOR Vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için imkânlarını seferber eden Altıeylül Belediyesi Altıeylül’ün dört bir yanında büyük bir titizlikle ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri Aralık 2022 […]

 ALTIEYLÜL’DE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

15.06.2023 - 8:24

Güncelleme : 15.06.2023 - 8:24
0 defa okundu
Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ilaçlama faaliyetlerini araç üstü ulv cihazı bulunan araçlarla ilaçlama ekibi ile gece-gündüz çalışma esasıyla periyodik olarak sürdürüyor.
 İLAÇLAMA BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE YAPILIYOR
Vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için imkânlarını seferber eden Altıeylül Belediyesi Altıeylül’ün dört bir yanında büyük bir titizlikle ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri Aralık 2022 yılından bu zamana kadar haşereye karşı mücadele çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürdü.
SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA İLAÇLAMA FAALİYETLERİ DEVAM ETTİ
Ekipler 2022 yılının sonbahar ve kış aylarında; haşere yoğunluğu tespit edilen bölgelerde ilaç atılımı, kanalizasyon bölgelerinde sıcak sisleme ve fare pastası atımı gerçekleştirdi. Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, köprü altları, inşaat alanları, lağım kanalları, tespit edilen su alanları, kanal alanları, çöp tenekesi, gübrelik alanlar, çöp merkezi ilaçlanması şeklinde çalışmalarını gerçekleştirerek olası haşerelere karşı önlem aldı.
HAVALARIN ISINMASIYLA ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ
Altıeylül’de karasinek, sivrisinek ve haşerelere karşı mücadele kapsamı içerisinde 94 mahallede ilaçlama faaliyetleri hızla devam ediyor. Kırsal mahalle ve merkez mahallelerde yapılan ilaçlama işlemleri 10 günde bir kırsal mahalleler haftada 2 gün ise merkez bölgelerde ilaçlama hız kesmeden sürdürülüyor.
ALTIEYLÜL’E YAKIŞIR HİZMET VERMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Altıeylül’e yakışır hizmet vererek, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarını yapan Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Altıeylül’ün dört bir yanında büyük bir titizlikle ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Sivrisinek-karasinek larvalarının çoğalmasından dolayı Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yaz aylarının başlamasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarına hız verdi.
EKOLOJİK SİSTEME ZARAR VERMEDEN İLAÇLAMA YAPILIYOR
Diğer canlıların ve ekolojik sisteme zarar vermeden ilaçlama faaliyetlerini sürdüren Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, istenmeyen canlıların kontrolünü sağlarken, haşerelerin taşıdıkları bakterilerin sebep olabileceği tifüs ve sıtma gibi olası hastalıkların da önüne geçiyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın