“Belediyeler emlak ofisi değildir “

Edremit BelediyeMeclisi ve Balikesir Büyükşehir Meclis Üyesi Ayhan Halil yaptığı basin açıklamasında ” Bu sabah yaşanan deprem kısa süreli bir panik yarattı, geçmiş olsun. Halbuki deprem bir Doğa olayıdır. Eğer Bilim ve Akıl yolunda ilerlerseniz bırakın korkmayı, nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin fay kırıkları sebebiyle; kaplıcalar bölgemiz için nimettir. Eğer bizler sağlam zeminlerde barınma ihtiyacını planlayıp, Bereketli […]

 “Belediyeler emlak ofisi değildir “

19.01.2023 - 12:05

Güncelleme : 19.01.2023 - 12:05
5 defa okundu

Edremit BelediyeMeclisi ve Balikesir Büyükşehir Meclis Üyesi Ayhan Halil yaptığı basin açıklamasında ”
Bu sabah yaşanan deprem kısa süreli bir panik yarattı, geçmiş olsun. Halbuki deprem bir Doğa olayıdır. Eğer Bilim ve Akıl yolunda ilerlerseniz bırakın korkmayı, nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin fay kırıkları sebebiyle; kaplıcalar bölgemiz için nimettir. Eğer bizler sağlam zeminlerde barınma ihtiyacını planlayıp, Bereketli ovaları da, atalarımız gibi beslenme amacıyla planlarsak, bize Allahın en büyük nimetidir.. Fakat maalesef Bilim ikinci plana atılıp, Ova, Dalyan ve bataklıklar için imar ve rant kavgası verilmektedir.
Belediyeler Emlak ofisi değildir. Her boşluğu kamu gücünü kullanıp kurum görüşlerine aykırı usulsüz imar peşinde koşmak, Bilimsel değildir, Etik değildir, Vicdani ve Ahlaki değildir. Dalyan vb yerler imara açılamaz. Bu bir cinayettir. TMMOB Jeoloji müh odası Balıkesir temsilcisi Aysun Öğüt’ün 9 Ocakta ilgili gazetede uyarısı ekte ve anlamlıdır.
Çözüm; Akıl ve bilim yoludur. Tarım arazileri ve Zemin sıvılaşması olan bölgeler amacına uygun değelendirilmelidir. (Kendini Bilim ve Aklın önünde görenler, Vicdanını dinleyip, Allah korkuları varsa, düşünüp bu cinayetlere sebep olacak konulara ortak olmamalıdır. Çünkü Allah bize o nimeti, beslenmemiz ve doğal su havzası olarak sunmuştur.)
TBMM de beklemekte olan Fay yasası bir an önce çıkarılıp uygulanmalıdır. Özellikle Hastane yapılacak alanların fay kontrolleri yapılmalıdır.
Dere vb taşkın ve sulak alanlarda imar düşünülemez.
Bize düşen görev, yetki ve sorumluluklarımız çerçevesinde Akıl ve Bilim yolunda, Kamu menfaatini gözeterek hareket etmektir, doğrusu budur.” Dedi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın