BÜYÜKŞEHİR’DEN BANDIRMALI ARICILARA BÜYÜK DESTEK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma’daki arıcıları desteklemek ve Balıkesir Balı’nı dünya çapında tanıtmak amacıyla önemli adımlar atmaya devam ediyor. ARICILARA ÜCRETSİZ KOVAN DESTEĞİ Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, arıcıların işini kolaylaştırmak ve doğal dengeyi korumak için Bandırmalı arıcılara yüzlerce ücretsiz arı kovanı dağıtarak bölgedeki arıcılığı teşvik ediyor. Ayrıca Ana Arı Üretim Merkezi’nde yetiştirilen binlerce kraliçe arı, Bandırma’nın doğal […]

 BÜYÜKŞEHİR’DEN BANDIRMALI ARICILARA BÜYÜK DESTEK

22.02.2024 - 17:14

Güncelleme : 22.02.2024 - 17:14
1 defa okundu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma’daki arıcıları desteklemek ve Balıkesir Balı’nı dünya çapında tanıtmak amacıyla önemli adımlar atmaya devam ediyor.

ARICILARA ÜCRETSİZ KOVAN DESTEĞİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, arıcıların işini kolaylaştırmak ve doğal dengeyi korumak için Bandırmalı arıcılara yüzlerce ücretsiz arı kovanı dağıtarak bölgedeki arıcılığı teşvik ediyor.
Ayrıca Ana Arı Üretim Merkezi’nde yetiştirilen binlerce kraliçe arı, Bandırma’nın doğal dengesine katkı sağlarken arıcılara ücretsiz ana arı desteği devam ediyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BAL ORMANI BALIKESİR’DE

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, arıcılığı güçlendirmek için ahşap kovan, kovan altlığı ve arı yemi gibi destekler sunuyor. Türkiye’nin en büyük Bal Ormanı’nı tamamlama aşamasına getiren Büyükşehir, doğal dengeyi koruyarak sadece arıcılar için değil, tüm ekosistem için önemli bir adım atıyor.

“ÜRETİCİLERİMİZ, ÜRETTİĞİNİN KARŞILIĞINI ALSIN İSTİYORUZ”
Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin bereketli topraklarında yetişen her ürünün, bölgeye ait her değerin kıymetini bildiklerini, bu nedenle üreticilere her türlü desteği vermek için gayret ettiklerini dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Arıcılık da bizim için önemli bir sektör. Arıcılarımızın emeklerini ve doğadan elde ettikleri ürünleri değerli buluyoruz. Biliyoruz ki bu ülke bu şehir, ürettikçe ve üreticilerimiz var oldukça kazanacak, geleceğe güvenle bakacak. O yüzden desteklerimizi artırarak sürdürüyoruz. Üreticilerimiz üretsin, ürettiğinin karşılığını alsın istiyoruz” dedi.

bal_ormani_3 dsc_9832 DSC_0588 buyuksehir_kirsalda_ureticinin_yaninda_10 buyuksehir_kirsalda_ureticinin_yaninda_6 buyuksehir_kirsalda_ureticinin_yaninda_2 buyuksehir_kirsalda_ureticinin_yaninda_2 (1) buyuksehir_balikesir_ballarinin_kalitesini_dunyaya_duyurdu_4 bal_ormani_15 bal_ormani_11 bal_ormani_7

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın