Miraç Kandilinde depremde hayatını kaybedenlere dua edildi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Miraç Kandili’ni vatandaşlarla birlikte Zağnos Paşa Camisi’nde geçirdi. Cami de gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif’te, depremde hayatını kaybedenler için de dualar edildi. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yükselerek Allah’ın huzuruna çıktığı gece ve Ramazan ayının habercisi olan Miraç Kandili, Balıkesir’de […]

 Miraç Kandilinde depremde hayatını kaybedenlere dua edildi

18.02.2023 - 16:49

Güncelleme : 18.02.2023 - 16:49
0 defa okundu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Miraç Kandili’ni vatandaşlarla birlikte Zağnos Paşa Camisi’nde geçirdi. Cami de gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif’te, depremde hayatını kaybedenler için de dualar edildi.

mirac_kandili_balikesirde_eda_edildi_4

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yükselerek Allah’ın huzuruna çıktığı gece ve Ramazan ayının habercisi olan Miraç Kandili, Balıkesir’de dualarla eda edildi. Deprem bölgesinden yeni gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da Miraç Kandili’ni, vatandaşlarla birlikte Zağnos Paşa Camisi’nde geçirdi. Kılınan Yatsı Namazının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve okunan Mevlitte, depremde hayatını kaybedenler için de dualar edildi. Bu zor günlerde millet olarak bir araya gelmenin önemini vurgulayan Başkan Yücel Yılmaz “Dualarımız tüm depremzede kardeşlerimiz için. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Herkesin Miraç Kandilini kutluyorum.” diye konuştu.

mirac_kandili_balikesirde_eda_edildi_1

Duaların ardından Zağnos Paşa Camisi Meydanı’nda vatandaşlara, Büyükşehir Belediyesi tarafından ikramlarda bulunuldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın