Neden bu hale geldik?

Edremit’te son iki haftada yaşadıklarımız İskandinav Ülkelerinden herhangi birisinde bir yılda yaşanmıyordur. –          Akçay Kordonda üç tane işyeri sabaha karşı alev alev yanıp kül oldu. –          Altınolukta Orman Yangını çıktı. İlgili Haber Trafik Haftası’nda çocuklar eğlenirken öğrendiler –          Zeytinli çöplüğü diye haberlere çıkan İkiz çay kenarında ki moloz dökme alanında yangın çıktı. –          Edremit Üçgen Parkta 17 yaşında bir […]

 Neden bu hale geldik?

29.08.2023 - 20:04

Güncelleme : 29.08.2023 - 20:04
3 defa okundu

Edremit’te son iki haftada yaşadıklarımız İskandinav Ülkelerinden herhangi birisinde bir yılda yaşanmıyordur.

–          Akçay Kordonda üç tane işyeri sabaha karşı alev alev yanıp kül oldu.

–          Altınolukta Orman Yangını çıktı.

–          Zeytinli çöplüğü diye haberlere çıkan İkiz çay kenarında ki moloz dökme alanında yangın çıktı.

–          Edremit Üçgen Parkta 17 yaşında bir gencimiz kurusıkıdan çevrilme bir tabanca ile öldürüldü.

–          Edremit Sanayi Sitesi akıllı kavşağında yaralanmalı ve maddi hasarlı kazalar meydana geldi. Bu kavşak sürekli kazalara sebep vermeye devam ediyor. Hangi akla hizmet yapıldığı ise meçhul. Eğer kaza istatistiği tutuluyorsa, yakın bir gelecekte Türkiye’nin ilk 10 kaza noktası içinde yer alır.

–          Edremit’in İbrahimce ve Darsofa Mahallelerinde günlere yayılan uzunca bir süre su kesintisi yaşandı.

–          Arıtma yetersizliği kaynaklı deniz kirliliği azami dereceye çıktı ve bunun sonucunda hastanelerimiz denize giren vatandaşlarımızın şikayetleri ile dolup taşıyor ve görünen o ki uzunca bir süre taşmaya da devam edecek.

–          Akçay Kavşağında, Gürede, Altınolukta, ölümlü, yaralanmalı, maddi hasarlı trafik kazaları oldu.

–          Altınolukta tekrar orman yangını çıktı.

–          Adramis Otelde düğün esnasında dışarıdan gelip, hizmet almak isteyen kişiler bir otel çalışanını öldürdü, diğerini ağır yaraladı.

–          Edremit Belediyesi maaş ödeyebilmek için gayrimenkul satışlarına devam etmek istedi ve Pınarbaşı Mahallesi sakinleri artık bu gayrimenkul satışına dur dedi. Belediye önünde protesto gösterisi yaptı ve satışı iptal ettirdi.

Bütün bunlar vatandaşın sorumsuzluğu, vurdumduymazlığı veya cahilliğiyle açıklanıp, üstü örtülecek problemler değildir. Burada ciddi bir yönetimsel, eğitimsel ve ahlaksal bir sorun vardır.

Sorumluluk sahibi insanların topyekün, elbirliği ile şapkayı önüne koyup, durumdan vazife çıkarmaları gerekmekte ve sorunların çözümü için çalışılması gerekmektedir. Hem de hiç vakit kaybetmeden… HEMEN…

Biz Deva Partisi olarak ve ben İlçe Başkanı Tevfik Çelik olarak, elimden gelen her türlü desteği vermeye hazırım.

Kamuoyuna saygılarımla.

Tevfik ÇELİK

Deva Partisi Edremit İlçe Başkanı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın