FİLOYA KONTEYNER YIKAMA VE DEZENFEKSİYON ARACI KATILDI

Ayvalık Belediyesi’nin hizmet araçları filosuna “Konteyner Yıkama ve Dezenfeksiyon Aracı” katıldı. “Daha temiz bir Ayvalık Mümkün” sloganıyla yola çıkan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, çevre temizliğine önem veren anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor.   Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalarda özellikle yaz aylarında, kötü koku ve haşere üreme noktalarının başında yer alan çöp konteynerleri, öncekin yıllarda kiralanan […]

 FİLOYA KONTEYNER YIKAMA VE DEZENFEKSİYON ARACI KATILDI

15.06.2023 - 17:17

Güncelleme : 15.06.2023 - 17:17
4 defa okundu
Ayvalık Belediyesi’nin hizmet araçları filosuna “Konteyner Yıkama ve Dezenfeksiyon Aracı” katıldı. “Daha temiz bir Ayvalık Mümkün” sloganıyla yola çıkan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, çevre temizliğine önem veren anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor.
  Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalarda özellikle yaz aylarında, kötü koku ve haşere üreme noktalarının başında yer alan çöp konteynerleri, öncekin yıllarda kiralanan araçlarla yapılan işlemleri artık kendi bünyesindeki araçla hem yıkıyor hem dezenfekte ediyor hem de ilaçlıyor.
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin yaptığı açıklamada, “Modern donanımı ile 3 dakika içerisinde konteyneri temizleyen çevre dostu araç, pis suyu kendi içerisinde barındırarak dışarı vermiyor. Konteynerlerin temizliğinde doğaya zarar vermeyen bakteri önleyici, kir sökücü ve koku giderici ilaçlar kullanılıyor. Böylece görüntü kirliliği, koku, larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş olunuyor. Kent genelinde her mahallede belirlenen periyotlarla konteynerlerin ve konteyner alanlarının yıkama, dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları kesintisiz olarak yıl boyunca devam edecek” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın